Plusy i minusy kupowania komputerów poleasingowych

Kiedy zastanawiamy się nad zakupem komputera poleasingowego rozważamy wszystkie za i przeciw. Jak wiadomo komputery poleasingowe są zdecydowanie tańsze od tych nowych, jednak w dalszym ciągu jest to spory wydatek nad którym należy się starannie pochylić. W tym artykule powiemy sobie o plusach i minusach kupowania komputerów poleasingowych.

Plusy kupowania komputerów poleasingowych

komputer poleasingowy dla graczaDo plusów wynikających z zakupu komputerów poleasingowych możemy niekwestionowanie zaliczyć ich cenę. W wielu przypadkach za ponad połowę niższą kwotę od tej sklepowej, możemy mieć komputer w naprawdę bardzo dobrym stanie wyposażony jeszcze o dodatkowe elementy, których nie uświadczylibyśmy w zwykłym sklepie sprzedającym elektronikę. Ponadto komputery poleasingowe z racji tego, że były użytkowane przez firmy mają do zaoferowania wysokiej jakości oprogramowanie, za które kupując nowy komputer musielibyśmy sporo zapłacić.

Minusy kupowania komputerów poleasingowych

Poważnym minusem zakupu takiego komputera może być jego zły stan. Jeżeli nie znamy się na komputerach i nie potrafimy tego ocenić, to poprośmy o pomoc kogoś bardziej obeznanego w temacie. W innym wypadku możemy wyrzucić pieniądze w przysłowiowe błoto.